| badgirl12 a întrebat:

...am o problema...am aproape 15 ani si nu am avut vreun prieten(aka "iubit")....nu sunt grasa sau ceva...dar la scoala am doar badarani si prefacuti...am placut un baiat f mult acum 2 ani dar am facut marea gresala sa ii zic ca il plac, sa fiu naiva si el sa isi bata joc de mine...apoi am devenit "amicii"...dar el imi tot zicea ca ii place de nu stiu ce fata si ca ii mai place si de aia de la nu stiu ce clasa si o perioada nu am mai vorbit... apoi am inceput sa ma gandesc...el era un nesimtit...pana cand am devenit amici isi batea joc de mine, se prefacea ca tine la mine ca amica si vb cu mine despre tot si la scoala nici macar nu imi zicea "buna". ...am intrerupt legatura cu el, hotarata sa nu mai fim iar prieteni...dar apoi am avut un vis idiot....si ne-am "impacat"...dar il intrebase ce mai face si nu a raspuns niciodata. ...am aflat cam cum sta treaba cu "baietii" atunci... apoi...m-am imprietenit cu un baiat...el era dragut cu mine....politicos...nu era un badaran....eu incet incet m-am indragostit de el...dar de data asta NU mai vreau sa fac eu primul pas deoarece nu vreau sa ma creada o fraiera...

Cum sa il fac sa ma placa?
Cum sa il fac sa imi si zica asta si sa iesim din friend zone?

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cum te aştepţi să se îndrăgostească de tine dacă aştepţi ca el să facă primul pas?

Nu face o asemenea greşeală, se va plicitisi până la urmă şi o să te uite şi o să te scoată din viaţa lui definitiv.Dă-i de înţeles că îl placi prin gesturi tandre sau ai putea să-i spui pe faţă.

Îţi doresc mult succes şi mult curaj.

| RedCookyeeee a răspuns:

Lol lasa-l pe el sa faca primul pas. DE cand fetele se rog de baieti sa faca primul pas? Daca esti la gimnaziu te cred si eu am patit faze din astea cu baieti badarani. Daca vezi ca nu da niciun semn lasa-l. S-ar putea ca dupa sa te arzi din nou. Cand vei ajunge la liceu crede-ma ca lucrurile nu vor mai fi asa, atunci vei avea de unde sa alegi.

| PsihologMadalina a răspuns:

Buna badgirl! Acest baiat sigur nu are intentii serioase si vorbeste cu tine doar atunci cand nu are ce face.Stiu ca suna prea dur dar asta este realitatea!