| Bogdana a întrebat:

TPU.Am o problema, e urgent.La laptop cand introduc castile se aude perfect, iar cand le scot nu se mai aude nimic, precizez ca nu are nici o legatura cu volumul de pe el, sau site.Asta s-a intamplat doar de ieri cand am scos castile si apoi n-a mai mers pe difuzor. Aveti idee ce s-ar fi putut intampla? o solutie? Multumesc, anticipat.

Răspuns Câştigător
| Intuneric a răspuns:

Este asa Bogdana,
Defectele pot fi urmatoarele: S-ar putea ca programul sa se blocheze si sa nu comuteze automat pe difuzoare cand scoti castile sau conectorul de la laptop pentru casti sa aiba defectiune electronica avand in conector un contact care intrerupe difuzoarele cand conectezi castile si cand le deconectezi contactul se inchide pentru a conecta difuzoarele din laptop.
Verifica mai intai programul audio din laptop sa vezi daca simte difuzoarele iar daca da inseamna ca defectiunea este de la conetorul din laptop si e necesar sa apelezi la un specialist.
Programul se gaseste in Control Panel si are un simbol mai mult de difuzor unde vei observa ce se intampla daca programul se blocheaza. Nu interveni in interiorul laptopului daca nu ai pregatire sa nu se defecteze mai rau.

1 răspuns:
| AlexTodor a răspuns:

Se poate sa fie alta problema
verifica la toate sunetele si dale pe toate la max