| hallucinateee a întrebat:

Am o problema grava:-s

Acum cateva zile mi-am luat pentru prima oara mustata (sunt fata) cu benzi de ceara rece si m-am iritat, ceea ce era de asteptat dar normal tinea maxim 24 h presupun. In fine, au trecut 2 zile si pielea imi este arsa si a inceput sa mi se decojeasca...nici cremele(si cu fond de ten sau bb cream tot se observa) nu ajuta si ma ustura foarte tare.

Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| kretzulina21 a răspuns:

Inainte de culcare spala-te cu ceai de musetel iar apoi aplica usor cu varful degeteleor suficienta crema de galbenele.galbenelele au efect antiinflamator si cicatrizant.nu rupe bubitele, lasa sa cada ele de la sine, altfel risti sa ramai cu cicatrici.bafta!