| fluturas20 a întrebat:

Am o problema in legatura cu prietenul meu.
Vorbesc cu un baiat de aproximativ o luna si treaba e ca eu am ajuns sa tin enorm la el chiar am ajuns sa-l iubesc. Problema e ca eu nu simt ca el ma iubeste, in ciuda faptului ca el a fost primul care si-a dezvaluit sentimentele lui fata de mine dar faza nasoala e ca nu simt, nu simt ca ma iubeste!
O sa spuneti de ce nu-i spun asta lui!? I-am spus si cand i-am spus ne-am certat din simplu motiv ca cica eu nu-l cred cand spune ca ma iubeste! Si sunt multe lucruri care ma deranjeaza la el si ma tem sa-i spun ca sa nu-l supar si sa ne despartim.Am 20 de ani si e pentru prima oara cand ma indragostesc de cineva si nu e placut deloc am devenit ca un catel obsedat de el si nu stiu ce sa fac sa nu mai fiu asa. Cand nu ne vedem vorbim o data pe zi ca cica nu are timp ca lucreaza.Incerc sa nu-l stresez dar ii mai dau cate un mesaj si nu-mi raspunde la el si mor de ciuda. uneori am senzatia ca innebunesc, nu stiu de ce dar simt ca e atat de rece cu mine si nu stiu ce sa fac, cum sa-l fac sa fie mai dragastos sa simt si eu ca ma iubeste macar jumate cat o fac eu.
Nu stiu cum as putea comunica cu el fara sa se supere ca orice i-as spune el intelege total opusul si imediat imi aduce aminte de faptul ca el mi-a spus primul ca ma iubeste si daca nu o simtea nu-mi spunea!
Incerc sa ma comport la fel ca el dar vad ca pe el nu-l deranjeaza chiar ii place! Dar mie nu, mie imi place sa fiu in centrul atentiei mai mereu si sa simt ca sunt iubita si rasfatata deoarece fiind singura la parinti asa am fost invatata, dar din partea lui nimic! Oare asa intelege el iubirea?
Ceva sfaturi aveti si pentru mine?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Chitimus a răspuns:

Auch. Stiu care e sentimentul. NU poti sa ii faci nimic. Stii, sunt persoane care pur si simplu sunt mai distante, ca asa sunt de la mama lor, si asta nu inseamna ca nu sunt capabili sa te iubeasca. Iti inteleg nevoia de dragoste si ca vrei sa fii alintata si tinuta in brate tot timpul. Stiu, doar ca pur si simplu nu merge asa.
Mai este o varianta, si anume sa nu vrea sa te dragaleasca. Poate ca nu tine cu adevarat la tine, poate ca iti bate joc de tine sau pur si simplu crede ca aveti o alta idila care se sfarseste in cateva saptamani.
Fac o paranteza si iti spun, eu am fost cu ex-ul meu un an si 7 luni. O perioada fenomenala, plina de certuri si de impacari dulci. Era genul ala de persoana care te iubea doar cand te vedea suparata sau cand plangeai. Dupa 1 an si 7 luni si-a gasit o alta, care, ce-i drept, arata foarte bine. A incercat el sa imi explice ca nu e asa, ca nu e cu ea, ca nu o place, minciuni, pana cand ne-am intalnit cu ea in parc. El a picat intr-o situatie foarte proasta. Dar asta nu are nici o relevanta. Iti dadeam un exemplu. Si da, stiu cum e sa simti nevoia sa te ia in brate si sa te alinte, iar el sa nu aiba chef. Pfff. Nici nu iti poti imagina. Eu de multe ori am vrut sa ma despart de el din cauza asta, pentru ca la un moment dat o sa simti ca e un fel de... nepotrivire de caracter, iar indiferenta lui o sa te irite, dragostea ta o sa il enerveze, si tot asa. Ai grija ce faci.
Vorbeste cu el deschis despre asta si spune-i ca vrei sa investeasca mai mult in relatia pe care o aveti. Anunta ce s-a intamplat sau mai intreaba, poate te pot ajuta. ^^