| moustachelover a întrebat:

am o problema: M am certat cu prietena mea cea mai buna din cauza unei fete. Noi doua trebuia sa mergem la alergat si fata din cauza careia ne am certat s a autoinvitat si prietena mea a dat vina pe mine(fata asta e cam vorbita de rau prin oras intelegeti voi...) straight face si nu stiu in ultimul timp simt ca noi doua ne am indepartat si ma simt extrem de rau. Tin mult la ea si n as vrea sa terminam prietenia. Ce ziceti ca e de facut?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i prietenei tale că nu ai chemat-o tu şi explică-i povestea în detaliu. Fetei ăleia spuneţi-i că numai mergeţi la alergat şi schimbaţi ora pentru 2-3 zile ca în caz de vine să se asigure că n-aţi minţit-o să nu dea de voi pe acolo.

| maria999 a răspuns:

Poate ca nu iti este cu adevarat prietena adevarata daca va cunoasteti de mult timp si ea s-a certat cu tine pentru o alta fata cu care nu se intelege la fel de bine este o probleme.Insa daca chiar ti mult la prietenia cu ea vorbeste deschis despre ce te deranjeaza.

| Bianca306 a răspuns:

Prima data as fi zis „ dar nu puteti fi toate 3 prietene„ dar acum am citi tot, iar acum am sa spun, in ce sens e vorbita de rau? nu ar avea rost sa umbli cu asemenea fete, mai bine impaca-te cu prietena ta dar trebuie sa intelege-ti un lucru, trebuie sa mai aveti si alte prietene nu numai una dar nu asemenea fete, vorbite de rau in tot orasul! sper ca te am ajutat

| RalluLorra a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui acelei fete care sa,, autoinvitat'' ca nu e bineprimita prin faptul ca tu vrei sa iti petreci mai mult timp alaturi de cea mai buna prietena a ta. Iar tu cu prietena ta puteti face ceva ce isi doreste ea de mult sau pur si simplu lucruri distractive pe care le faceati cand erati mai apropiate. happy sper sa te descurci :* big grin