| anonim_4396 a întrebat:

am o problema.
M am reindragostit de un baiat dupa aproximativ 2 ani. Exact de acelasi.
El stia ca l am placut pentru ca am fost proasta si i am marturisit, insa acum nu prea stiu ce crede.
Un prieten de al lui, care e foarte de incredere, mi-a zis ca el inca stie la momentu asta ca inca il plac.
Problema e ca, el se da la mai multe fete. Toata ziua zambeste si rade cu una dintre ele si par foarte foarte apropiati.
Si cu mine se mai baga cateodata in seama si mai radem, dar nu prea stiu ce sa cred.
L am intrebat pe prietenul lui despre ce a zis el cand a aflat si prietenul asta mi-a zis ca el nu zisese nimic.
Sunt foarte confuza, pare ca o place pe tipa aia doar ca eu chiar nu pot accepta asta.
Tipa aia la fel, ii mai raspunde la "flirt" si cateodata ea incepe sa faca asta, dar nu cred ca sunt impreuna.
Ma enerveaza foarte tare treaba asta, ea mai mult pare ca se joaca cu el si la fel, pare ca il are la picioare, iar eu proasta, il iubesc de 2 ani si nimic.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intre timp baiatul si-a format un cerc de prieteni si de ce nu, poate ca are si o prietena. Ceea ce bine face. Daca tu dupa 2 ani ti-ai reamintit de el, sa fii sigura ca sentimentele lui pentru tine nu mai sunt aceleasi ca inainte. Vrea ceva nou. Mai ales ca, probabil, s-a simtit respins de tine la vremea respectiva. Asta daca stii ce este aia iubire. Sau nu cumva ai avut vreo deceptie intr-o relatie si cauti o scapare la o persoana cunoscuta?

| Aasdfghj a răspuns:

Stii, oamenii mai au nevoie si de prieteni. Toti va feriti de asa-zisul friendzone de parca ar fi cel mai groaznic lucru. Oamenii au nevoie de oameni care sa le fie alaturi, cu care sa comunice! Impreuna sunt daca se saruta sau fac lucruri foarte evidente. Daca iti place atat de mult baiatul, vorbeste cu el si inceteaza sa mai te interesezi de aceasta la prietenul lui.