| Gabriela_Rocsana_1998 a întrebat:

Am o problema. M-ati ajuta foarte mult daca mi-ati raspunde. Acum 3 zile, sora mea a primit un telefon de la cineva, nu stie cine, deoarece nu a vrut sa ii spuna, si i-a spus ca o persoana de pe Omegle foloseste numarul ei de telefon, adica le spune strainilor sa sune pe acel numar si ca se da drept ea,( sora mea ). Mi-a spus ca vocea ii era cunoscuta. Cel care a sunat nu a format cu privat. Credeti ca era o gluma? Ce ziceti sa faca, sa mearga sa declare la politie sau sa shimbe numarul? Scuze daca am greseli.

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ok, dar a sunat-o cineva pe sora ta sa-i spuna ca a luat numarul ei de acolo? ca daca a primit doar telefonul ala, poate a fost o gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu trebuie bagati in seama astfel de persoane care incearca doar sa faca rau, in cel mai rau caz ar trebui sa isi schimbe numarul de telefon, sau sa nu le mai raspunda persoanelor rautacioase care vor sa o intristeze.
O zi buna.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Eu Sugerez daca soara ta are cont pe acel site sa il stearga sau sa nu mai fie vazut de toata lumea. in plus sora ta sa inchida telefonul la astfel de persoane. Daca ii este usor sa isi schimbe numarul de telefon pentru ca ma gândesc ca acea persoana care da stainiilor nr surori tale a salvat nr. Sa isi schimbe numarul de telefon este cea mai buna solutie!