| obsercvayr a întrebat:

am o problema minora in care sper sa o rezolv cu voi.
Vorbesc cu o fata de 3 zile, timp de 3 zile am vorbit cu ea non-stop, o cunosc asa de bine, incat nici o intrebare nu pot sa ii adresez, deoarece i-am adresat in alea 3 zile, a 4-a zi, vazand ca ii place de mine am intrebat-o daca ar vrea sa fie ceva intre noi, ea a spus da, de ce nu? Esti un baiat care stie sa vorbeasca cu o fata, esti diferit de ceilalti. Ok, suntem impreuna, insa seara cand ma suna, nu mai stiu ce subiecte sa deschid. Daca ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| OwlMyGod a răspuns:

Incercati sa vorbiti despre chestii random. Daca stii atat de multe despre ea, incearca sa vorbiti despre ceva ce ii place ei, apoi despre ceva ce iti place tie. Daca nici asta nu merge, vorbiti despre religie, asta e un subiect interminabil laughing))

| kar1GaNNN a răspuns:

Cred ca e ceva normal sa te blochezi atunci cind vorbesti cu o fata mai ales daca tii la ea.dar nu-ti fa griji, simte-te liber, fii tu insati si vorbeste cu ea despre orice:adica incepe sa-i zici ceva si de aici la sigur ca veti gasi mai multe subiecte.De exemplu eu la fel cin dvb cu prietenul meu nu stiu ce sa-i zic, nu ama despre ce vorbi cu el, dar el fiind baiat ia initiativa in miinele sale si propune o tema de discutie, apoi restul vine de la sine.la fel si tu vezi cei place iubitei tale si ce iti place tie si discutati despre asta, despre ce face, ce faci tu si tot asa! cel mai important e sa fiti voi insiva happy

| giony54 a răspuns:

Nu cunosti un om nici dupa o viata si tu spui ca stii tot despre ea, te inseli, orice subiect este bun si vorbeste mai butin si fa mai mult, adica iesi la plimbare cu ea, si nu stiu ce sa mai zic de tine daca in trei zile ai terminat subiectele de discutat.