| RozzyRozzalinda a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor si va rog sa ma ajutati, dau funda.
Deci.in ultimul timp prietenele mele au inceput sa ma evite.Chiar toate.Au inceput sa mearga in centru sau la strand fara mine sad Si nu le-am facut nimic. dar adevarul e ca eu nu sunt la fel ca ele.Eu sunt mai sensibila si mai suparacioasa crying. Va rog ajutati-ma vrea neaparat sa ma schimb crying sa fiu pe placul prietenelor mele deaorece imi e greu fara prietene crying Imi puteti da niste sfaturi de cum sa ma schimb? Sa am un comportament placut de toti? Va roog mult! Am inceput sa ma fac din toate felurile din cauza asta. stiu ca nu merita sa plang pentru ele dar. Oricum va rog ajutati-ma sa ma schimbcrying Sa am o personalitate cat mai placuta. si reusesc sa ma baga in vorba cu ceilalti pentru ca atunci cand vorbesc prietenele mele nu prea sunt bagata in seama pentru ca nu stiu cum sa ma bag in seama.Va rog ajutati-mapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| darkglass a răspuns:

Trebuie sa te acceepte asa cum esti pentru ca nimeni nu e perfect si vorbeste cu ele intreaba-le pana la urma care e problema lor? ce se intampla?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu le face ma pe plac,daca sunt prietenele tale,te accepta asa cum esti,cu defecte cu tot,fa-ti alte prietene, ele au vrut sa nu te mai bage in seama, raspunde-le cu aceiasi moneda:p

| Maariiaa a răspuns:

Cu multă voință o să reușești. Nu există un tratament, trebuie să ai doar voință și să fi dornică să mai fiți prietene. Controlează-ți cuvintele față de prietenele tale.
Cam atât ai de făcut.

| Fineness a răspuns:

Poii.
Daca nu vor sa mai iasa cu tine, atunci nu sunt prietene adevarate.
Asadar, nici tu nu mai vorbi cu ele.Fa-o pe indiferenta.Asa sigur le vei,,rani''.
Retinetonguerietenii adevarati te plac cu toate defectele tale, deci nu mai incerca sa te schimbi pentru nimeni! Daca esti mai sensibila, asta e! Sigur o sa gasesti prieteni care sa te placa asa cum esti.happy
Desi, sfatul meu este sa-ti gasesti alti prieteni cu care sa iesi! Fii curajoasa.Iti vei gasi alti prieteni prin carter, etc...

| DaRK_8670 a răspuns:

Fa lucruri care le plac si lora imbacate ca ele cauta lucruri in comun