| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...am si eu o intrebare:am si 18 si de aproape 1 an ma barbieresc aproximativ la 2-3 zile. e normal sa imi apara multe cosuri in zona gatului? daca da.cum scap de ele? mentionez ca folosesc lama pentru barbierit.astept sfaturi big grin PS:inainte sa incep sa ma barbieresc nu aveam nici un cosh tongue

3 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Incearca sa te barbieresti doar o data pe saptamana, eu am 17 ani inspre 18 si nu ma barbieresc decat o data.

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu's cosuri... asa pateam si eu la inceput. In primul rand aia e din cauza ca te iriti. Ia-ti o lama calumea Gillette cu vreo 30-40lei, un pamatuf si ceva crema de ras de firma(gen. nivea). In primul rand trebuie sa te inmoi bine de tot cu pamatuful cu crema si doar apoi sa te barbiresti. Dupa barbierit spala-te de crema si da cu ceva after-shave. Daca iar te iriti data viitoare nu te mai da cu after-shave(eu ma irit de ex. de la Adidas after-shave iar de cand nu mai folosesc de loc asa ceva nu mai am nimic). Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.este normal sa ai coshuri pentru. ca te iriti...straight face.iar cel mai bine ar fi sa nu te mai barbieresti atat d des.sau mai bine incearca.crema pentru epilat...am auzit ca nu doare.si probabil nii nu te vei iritabig grin
Bafta!winking