| MihaelaMihaa a întrebat:

Am si eu o intrebare intrebatoare... O data am visat ca eram undeva(nu mai dau amanunte)(...)cand intru in acasa bunica mea era pe pat spunand "Doamne iama din nou". Eu nu imi dadusem seama ca ea era.(acum ea este moarta.R.I.P.)Dupa aceea mi-am dat seama ca ea era si m-am speriat foarte tare vazand un om mort in fata ochiilor mei. Dupa aceea m-am trezit.
Ce inseamna daca visezi un om mort?

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Depinde tocmai de detaliile pe care nu le-ai mai dat. In functie de ce reprezinta celelalte lucruri pe care le-ai vazut in vis, poate insemna ca bunicii tale ii este bine acolo unde este si ca a vrut sa-ti dea un semn in sensul asta. Sau ca erai foarte apropiata de ea si ti`e dor de ea, motiv pentru care ai visat`o.

3 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Se gandeshte la tine si vrea sa.ti dea un semn!

| MihaelaMihaa explică:

Ce am mai visat era ca eram undeva unde toata lumea era frumos imbrecata si dupa aceea am mers acasa la bunica mea.Da...imi este foarte dor de ea!

| Emilia543 a răspuns:

Daca visezi un om mort inseamna ca se va schimba timpul de afara, si mai este necesar sai dai ceva de sufletul ei