| saranastasie a întrebat:

Am si eu o mare problema.Sunt clasa a7a si sunt cea mai buna la invatatura din clasa.In schimb, imensa problema este cu diriginta.Pana in clasa a7a, nu am avut nicio problema.In schimb, la inceputul clasei a7a si-a mutat fata la noi in clasa.Si ea a inceput sa faca pe sefa, lucru care mie nu imi place, iar eu de obicei ma contraziceam cu ea.Prin noiembrie, diriginta a sunat-o pe mami si i-a spus ca eu o fac pe fata ei nesimtita, proasta si in toate felurile.Acest lucru fiind neadevarat, i-am spus mamei mele, iar ea a insistat sa se intalneasca cu mami si cu parintii ai altor doua colege.Iar atunci diriginta a inceput sa abereze, ca noi stam pe la usile a nu stiu ce clase si ca ne plac baietii de acolo si ca, cum pot ca ele, mamele noastre sa fie de acord ca noua sa ne placa de cineva de acum, desi eu nu am fost impreuna cu nimeni, deoarece nu m-am simtit pregatita, iar fiesa statuse deja cu jumatate din scoala. Dupa asta, a venit semestrul 2, cand diriginta m-a mutat pe mine si pe colega mea in ultima banca, pe motivul ca vorbim cu 2 fete din spate in timpul orei, ca asa ii zisese ei profesorul de mate si doamna de engleza.In schimb, mi-am cerut scuze de la acestia, iar ei erau foarte mirati de ce imi cer scuze.(Eu la aceste ore stand aproape numai la tabla). Dupa a inceput sa ma ia la trei, ca de unde am eu atatea note la materia X, Y, etc.Si cand i-am spus ca profesorii au zis ca nu am facut nimic, a inceput sa urle si sa zica,, Cata nesimtire poti avea?!". Ieri, am ramas putini in clasa si am zis sa plecam si noi, iar eu m-am dus sa invoiesc clasa de la profesori..Totul bine, dar, dupa ce am plecat, fiesa s-a intors in clasa si ne-a pus la toti absenta din cauza ei, iar azi diriga incepu sa urle pe mine,, CUM INDRAZNESTI TU SA TE DUCI SA INVOIESTI TOATA CLASA?! DAR NU ITI E RUSINE! "
Nu stiu ce sa fac... este extrem de invidioasa, cred eu, pe mine.
Ce ar trebui sa fac?
P.S Nu vreau raspunsuri gen,, IGNORO!" sau altceva.Si plus ca nu are doar cu mine ceva, ci cu toti copii destepti din clasa. Fiindca fiesa e proasta rau.
OAre daca merg la inspectorat, rezolv ceva?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Scurt pe 2, asa e in scoala,sa fiu mai precis?(ok voi fi, pentru tine, Asa e in Romania) Nu se merita sa iti distrugi creieri in cap pentru ea, o simpla cerere,te transferi la o scoala unde nu are ea ore.
PUNCT. Nu are rost sa incerc sa iti explic ca in ziua de azi,conteaza mai mult sa ai buzunarul plin,decat sa ai cuvantul unui om,sa fi sigur ca isi tine promisiunea facuta,si altele.
Asta e Romania,inca esti micuta,vei vedea gustul amar al acestei tari, a acestor oameni numiti romani.
Oricum nu toti sunt la fel, unii vor sa ajute, alti nu. O sa dai peste fel de fel de oameni, uni jigodi cu chip de oameni, alti oameni normal cu suflet de 'inger'... doar capul sus.

| viotedy a răspuns:

Filmeaz-o cand te jigneste-fara sa te vada- si pune pe you tube filmuletul.

| anastasia485 a răspuns:

Nu prea cred ca vei reuși mergând la inspectorat, insa poți încerca:Încercarea moarte nu are. Sfatul meu este, insa sa încerci sa ii spui in fata ca nu ti se pare corect ceea ce se întâmpla, cu amendamentul ca s-ar putea sa aibă dupa aceea ciuda pe tine. Pls funda