| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica porblema cu un laptop Acer aspire 5732z. Il am cam de un an jumate, la inceput totul a fost ok, dar de vr. o jumatate de an nu mai tine bateria straight face adica stau pe el 10 minute si se descarcastraight face si trebuie sa ii bag cablul de alimentare altfel nu mai pot sa fac nimic pe el straight faceVoi care credeti ca e problema? ...si ce sa fac? :* Funda big hug

Răspuns Câştigător
| pitbull93 a răspuns:

Deci in primul rand cand esti acas nu folosi bateria baga-l la cablu, Bateria se foloseste doar cand nu ai o sursa de curent. Daca l-ai tinut in priza cu bateria in el este normal sa ti se strice, bateria are voie sa stea in laptop doar cand este la incarcat dupe ce s-a terminat de incarcat ori scoti cablu din priza ori scoti bateria si lasi leptopul in priza. Team lamurit?

2 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Atunci cand foloseai laptopul conectat la priza scoteai bateria sau o lasa-i in el?
Din cate stiu eu viata unei baterii se scurteaza atunci cand tii laptopul conectat la priza cu bateria in el.

| ChemicalEcstasy a răspuns:

Waaaiiii I don't want to see Deci d.aia s.a stricat straight face trebuia sa scot bateria cand era alimentat la priza straight face