| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Am 13 ani si azi la scoala 2 baieti i-au spus baiatului pe care il plac ca il plac. Atunci cand a aflat a inceput sa rada. Eu vineri nu am fost la scoala si 2 fete mi-au scris pe banca numele lui si cand a venit la mine in clasa si a vazut banca fetele care au scris au zis ca eu am scris. Acum imi este frica sa nu afle toata scoala. Daca ma intalnensc cu el poate o sa imi zica ceva si ma fac de ras. Ce sa fac? FUNDITA

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca a ras, atunci ti-a dovedit ce soi de om este, nu? Deci ai toata motivatia sa nu-l mai placi, sa te simti dezamagita de el. Si sa arati lucrul acesta si lui si celorlalti.
Iubirea este un sentiment nobil, nu unul de care sa-ti fie rusine. Cine rade de asta este demn de tot dispretul.

| lauracraciun a răspuns:

Ce-ti pasa tie de ce zic altii?oh go on..Adica,serios..tu simti, nu ei! plus ca stai linistita..in cazul in care vor vorbi, vor vorbi o zi, doua..si pe urma vor uita..deci te rog nu te complica degeaba!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit acelasi lucru.Toti au aflat si si-au batut joc de mine. Dar intebarea mea pentru tine e : ''Il iubesti cu adevarat?'' daca da voi continua sa it spun parerea si sfatul meu daca nu il iubesti cu adevarat incearca sa negi ca il placi. Apropo ce cincidenta frumoasa si eu am 13 ani si trec prin ce treci tu ma rog am trecut happy

| cOoKieNeRd a răspuns:

Zenithf are dreptate.

De ce sa iti fie rusine sa iubesti pe cineva?
Iubirea e un sentiment frumos, sincer, asa ca nu este nici un motiv sa se faca ''misto'' de tine pe seama asta.

SI aia care i-au spus baiatului ala ca il placi... nu te merita nici ei ca prieteni.
SI totusi, poate a ras pentru ca te place si el? BAietii sunt destul de indecisi cateodata...s-ar putea sa te placa.

Multa bafta!