| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Am o colega care era cea mai buna prietena a mea dar acum nu mai vorbeste cu mine.Cred ca a fost influentata de o alta colega care vroia de mult sa ne desparta.Si eu nu stiu ce sa fac ca sa ma impac cu ea.Va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi sau chiar niste intamplari prin care v-ati impacat cu o persoana.Va rog, am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Pai si eu m`am certat cu "my best friend" si normal ca ne-am impacat... eh ma rog oh go on
acum in cazul tau. e bine sa aflii de ce s-a suparat straight face ca sa stii ce sa-i spui...
daca nu vrea sa vb cu tine mai bine pui un coleg sa o intrebe de ce e suparata. si poate o va impacati happy
multa bafta :*

6 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine si stii la ce este sensibila. Daca va vedea ca tu ii esti un sprijin real la bine si la rau nu poate sa nu te aprecieze. Daca continua sa fie distanta inseamna ca nu merita sa fie prietena ta si poate tu trebuie sa-ti gasesti o persoana cu care esti mai compatibila, care te intelege si nu te abandoneaza cum apare cineva nou in peisaj.

| pedobear a răspuns:

Ai nevoie de un prieten nou?

| Mixii a răspuns:

Si mie mi s. a intamplat cam acelasi lucru. acum nu prea mai vorbim decat buna ce faci si pa sad ideea e ca eram foarte bune prietene. eram nedespartite... doi ani a durat chestia asta pana s. a bagat asa cum ai zis si tu acea noua prietena care a influentat. o destul de urat, acum are probleme tot timpul cu maica.sa si chestii de genu. are prieteni care se drogheaza si cred ca o sa inceapa si ea cat de curand... incearca si tu sa faci ca mine, adu. o de partea ta, incearca sa o dezlipesti de acea prietena, castiga. i incredea, la mine n. a prea functionat, sau daca a functionat a fost pentru 2-3 zile sad
sper sa. ti mearga mai bine tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. O vreau tot pe ea cea mai buna prietena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pus un coleg sa afle dar a spus ca nu trebuie sa se bage nimeni in discutiilee noastre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi! Toate mi-au fost de ajutor! Acum o am din nou pe cea mai buna prietena a mea.