| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...Am si eu o problema(dau funda) sper sa aveti rabdare sa cititi.
Deci...Am fost la o petrecere la o prietena ft buna, ea este amica cu prietenul meu, adica el face parte din gasca noastra.
La petrecere am dansat si cu alti baieti.Eu nu sunt o fire geloasa, si prietenul meu a dansat cu mai multe fete.Nu am zis nimic, normal, daca se poarta cu mine frumos! Adica asa cred eu.:d
Toate bune si frumoase...Restul baietilor pe pupau pe toate fetele pe gura, pe mine nu bine intzeles, ii respngeam, si toti au si baut(si pr meu).
El le pupa p restul fetelor doar p obraz.Era totul oklove struck din punctul meu de vedere chiar daca bause, toti au baut, cu mine se purta super.
Si eu am plecat, restul au mai ramas.
A doua zi toate bune si frumoase vorbeam pe mess mi-a zis ca dupa ce am plecat eu nu a mai fost asa tare, s`a dus toata distractia.
Si primesc un telefon, era o prietena care fusese si ea la petrecere.Ma inteleg bine cu ea dar nu stiu cat incredere am in ea.
Ea mi-a spus. ca prietenul meu a incercat sa le pupe pe toate fetele pe gura, si unele(pe care le crdeam pietene)au acceptat iar altele nu(normal)i`au dat o palma si i`au spus trezeste eu nu sunt prietena ta.
Am fost socata, mai ales ca el era asa dragut pe mess.
Si i-am spus ca m-a sunat o fta de aseara si mi-a spus, el a negat.
Am mai intrebat o fta in care am incredere ea a zis ca si pe ea a incercat(deci era clar).
Pana la urma a recunoscut si el dar mi-a zis ca era beat, ca nu sinmte nimic pentru cele 2 fete p care le-a pupat.
M`a intrebat daca sunt suparata si i-am zis ca sunt dezamagita doar ca a facut asta(kit ca era beat), si ca el vorbea de parca nu s`a intamplat nimic credea ca eu nu o sa aflu, si el putea sa imi zica era mult mai usor pentru mine sa imi spuna ca le-a pupat ca era beat, decat sa aud ca imi spune altcineva asa ceva.
De tinut tin la el normal. mi-a promis ca nu va mai face niciodata nimic de genu ca va fi sincer, m-a rugat sa ne impacam pentru ca tine la mine.
Eu i-am zis ca vreau o pauza de 2 zile macar in care sa vada si el cum e fara mine, si sa isi dea seama cu ce a gresit, nu vroiam sa creada ca indiferent de ce se intampla el ma poate avea.
Acum eu trebuie sa ii spun daca ne impacam sau nu?
Ce sa fac? Am zis eu tin la el... S`a purtat frumos astea 2 zile, mi-a promis multe, dar daca ne impacam el poate sa creada ca eu mereu il voi ierta, ca nu pot sta fara el?
A si una dintre "prietenele mele "cele mai bune(pe care a pupato)neaga tot, dars unt convinsa ca s`a intamplat
Nuj ce sa fac, cum sa treactionez cu el si cu cele 2 fete, mersi ca ati citit tot ce am scrisbig grin:*.
Astept sfaturi, ce e mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| sweetbutterfly a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa te impaci cu el pentru ca o sa suferi daca nu. big grin
Insa fii putin mai rece cu el pana isi va da seama ca a gresit. iar cu prietenele.mai bine las-o balta cu ele.priteni ai timp sa iti faci... dar sa-ti gasesti un iubit care sa tii cu el cu adevarat e cam greu de gasit. iar daca iti lasi prietenele "bune" nu vei mai avea de suferit caci nu se vor mai baga intre tine si el...si chiar daca o vor face nu vei fi la fel de dezamagita si suparata cum ai fost acum.big grin

Sper ca te-am ajutat!:*

2 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Daca in astea 2 zile de pauza te suna, e disperat sa vorbiti, sa va vedeti etc eu zic ca te iubeste sincer si ar merita o a doua sansa. Asa am patit si eu si ma rog eu l-am pus sa jure in biserica, ca nu ma v-a mai insela si de atunci(aproape 1 an) nu ma mai inseala nu nimicalaughing da oricum iti dau un sfat sa nu va jurati in biserica, ca mai tarziu o sa regreti.

| DeeaSexyGirl a răspuns:

. pai aici e normal sa nu mai ai increderea p care o aveai inainte dar daca il iubesti eu zic sa il accepti din nou
mai ales daca era beat nu mai judeca normal
iar cele 2 fete nu sunt prietenele tale cu adv
eu zic sa le tratezi cu indiferenta si o sa vina sigur sa caute sa le ierti
succes :X:X:X, ...si ai gija d iubitul tau ca s epare ca t ubeste cu adv