| micrOBzane a întrebat:

Am si eu o problema. De fiecare cand merg cu microbozul sau autobuzul mi-e rau. As vrea sa imi recomandati niste pastile sau altceva. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Emetostop, si eu patesc acelasi lucru, mai ales cand sunt nevoita sa calatoresc mai multe zile. E groaznic, si trebuie sa stau doar in fata ca sa nu imi fie asa rau. Nu suport nici metroul, nici macar liftul sad

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Gesesti la farmacie produse contra starii de rau de masina, de la mai multe firme.
Poti folosi si unele "trucuri:o sticluta ce alcool medicinal, cu care uzi putin o batista si mirosi din cand in cand, mananci seminte de chimen(calmeaza stomacul), bei o cana cu ceai, o infuzie de menta(cu 20 minute inainte), la Plafar gasesti pastile cu ghimbir(ca sa mai faci tu ceai).
Inainte de a pleca la drum, sa nu consumi mancaruri grele, grase.

| Netrider a răspuns:

Si ghimbirul e bun pentru rau de masina