| Justmeeeee a întrebat:

am si eu o problema si as dori ajutor.Eu sunt o fire mai deschisa, sociabila cu foarte multi prieteni.De curand m-am imprietenit cu o fata de la alta clasa care mi s-a parut si chiar este foarte OK.M-a chemat intr-o zi la un suc si de atunci ne-am imprietenit.Problema este ca ea vrea sa stau mai tot timpul cu ea,adica ma cheama in fiecare zi dupa ore in oras,in weekend ma cheama in oras,mereu zilnic,si eu nu pot mereu iesi,ba ca nu am chef,in timpul saptamanii chiar nu am timp de iesit,uneori nu am mereu bani de iesit in oras, adica am da nu sa ies chiar zilnic.Si eu am foarte foarte multi prieteni si stau si cu ei, nu pot iesi doar cu ea.Nu este zi sa nu ma cheme in oras, e cam pisaloaga sincer.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

Eu cred ca ar trebui doar sa ii spui ca ar trebui sa va faceti un program cand sa iesiti in oras.Cum sa ii spui sa isi faca alti prieteni? Ar suna gen: Eu nu vreau sa fiu prietenul tau, cauta pe altcineva.
Suna ciudat...adica ca si cum nu a-i accepta-o.
Eu in locul ta as vb cu ea si i-as explica ca..nu poti tot timpul, pentru ca iesi si cu altii si ai si teme de facut pe langa si trebuie sa inteleaga daca ii explici cu frumosul happy.
Bafta!:*

1 răspuns:
| Miauuuuuuuuuu a răspuns:

Incearca sa-i explici, sa-i zici ca tu mai ai si alte treburi de facut si nu poti sa stai doar cu ea poate va intelege. Presupun ca fata aia e asa "obsedata" de tine ( ca sa zic asa ) pentru ca nu are prieteni, sfatuieste-o sa isi faca si alti prieteni.