| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema sunt cu un baiat de 18 ani : Ady. Anul trecut am venit in vacanta la bunici si am cunoscut un baiat cu care m-am combinat, dupa ce am plecat de la bunici ne-am certat si mi-am gasit pe altcineva apoi am mai vorbit cu el pe mess si ne-am combinat iar pe mess ( o luna ) dar apoi iar ne-am certat. In august m-am intors la bunicii mei si ne-am impacat iar dar el nu mai era ca anul trecut fiindca acum are permis si e soferul prietenilor lui si niciodata nu avea timp pentru mine asa ca m-am combinat cu varu lui ca sa il fac gelos dar faza e ca acum nu mai vorbeste cu mine si eu peste 2 zile plec de la bunici si il iubesc... el e singurul cu care cand ma sarut simt acei fluturasi in stomac... cum sa ma impac cu el?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
SPune-i ca iti doresti sa va impacati, si explica-i ce te nemultumeste la el, si poate se va schimba. Si un alt lucru, se scrie "m-am" nu m-am.

| Rebeca_5235 a răspuns:

Draga mea treaba asta in care esti bagata mi se pare fara cap si fara coada sincerlaughing
am incercat sa inteleg si cu greu am reusit sa dau de capat.
Acest baiat "de la bunici" despre care vorbesti tu am inteles ca ai fost de mai multe ori cu el. Adevarat? v-ati tot cerat si impacat si tot asa. Chestia asta nu stiu cat este de OK. Adica daca nu reusesti sa stai cu o persoana mai mult de o luna inseamna ca exista o problema la tine sau la el, deci nu poate fi vorba de iubire.

Tu zici ca il iubesti acum, este posibil sa te fii indragostit cu adevarat de el. Ceea ce este destul de dureros tinand cont de faptul ca nu prea vad ce sanse ai sa fii cu el. Tu ai facut o mare greseala cand te-ai combinat cu varul lui deoarece el crede acum ca esti gfenul de fata care se plictiseste repede de baieti si ii schimbi ca tiganii banii. Oricum speranta moare ultima.

Eu iti dau un SFAT: vorbeste cu el explica-i ca te-ai indragostit de el si ca il iubesti, spune-i ca deja totul e serios si nu mai e un joc ca si pana acum, desparte-te de varul lui, spune-i ca iubesti pe altul. Apoi du-te la cel pe care il iubesti cu adevarat si spune-i: m-am despartit de varul tau pentru ca de fapt pe tine te vreau. Daca zici ca nu vorbeste cu tine, prima data du-te si vorbeste cu varul lui si spune-i ca tu esti indragostita de varuso.

Sper sa te fi ajutat. Fi puternica. Succes

| Rebeca_5235 a răspuns:

Atnci cred ca e foarte greu sa gasesti o solutie. Ochii care nu se vad se uita. O sa fii geloasa mereu pentru ca daca iubesti pe cineva e normal sa fii geloasa. Nu stiu cat e de bine sa fiti impreuna la distanta. Vacanta de vara este aproape gata vezi si tu si o sa urmeze o perioada lunga tare in care nu o sa va vedeti. Va fi greu, e nevoie de o iubire foarte puternica pentru a face fata distantei.

Nu stiu cat o sa iti fie el de fidel, tinand cont de faptul ca esti asa departe.

poti incerca sa vezi cum merge. explica-i lui si vezi ce zice, parerea lui e esentiala.

succes

| Ynna95 a răspuns:

Nu e ca nu pot sta prea mult cu un baiat doar ca era distanta prea mare si eu prea geloasa si din acest motiv ne-am mai certat
pentru ca eu locuiesc in Italia si pe el il vad doar in vacanta de vara