| Deidara554 a întrebat:

as avea nevoie de un sfat sincer.Eu sunt dansatoare cam de 5 ani si acum ar trebui deja sa ma gandesc ce liceu vreau sa urmez.Dar sincer nu stiu ce sa fac,de cate ori incep sa am incredere ca vreau sa urmez un anume liceu ca sa pot deveni ceva in viata, familia mea incepe efectiv sa rada de mine spunandu-mi ca nu sunt in stare de asa ceva.De curand am inceput sa fiu foarte atrasa de Koreea de sud, in special de artistii acestia.Am tot stat si m-am gandit si as vrea sa dau auditie pentru a intra in una dintre acele companii.M-am interesat si am vazut ca prima auditie consta in a trimite niste filmulete si poze sa demonstrezi de ce esti in stare,si daca cred ca esti destul te pregatit te cheama la companie unde te antreneaza ani buni ca dupa aceea sa te lansezi in industria muzicala,a dansului, etc.Acolo cica iti da si o camera unde sa stai si daca nu esti din Koreea iti asigura studiile.Se fac studii si in lb. engleza, oricum nu m-ar deranja sa invat Koreeana.Stiu ca suna complet stupid dar voi ce ati face? Eu chiar nu mai vreau sa stau aici,cu familia nu ma inteleg absolut deloc, deci nu spuneti ca imi vor lipsi pentru ca de cateva ori m-au dat afara spunandu-mi sa nu ma mai intorc. Funda cel mai sincer raspuns happy.

1 răspuns:
| Beyou02 a răspuns:

In primul rand,conteaza ce varsta ai. Multi avem neintelegeri in familie,insa nu luam decizii asa bruste. Cel mai bine ar fi sa ramai in tara in care te afli,sa te gandesti bine cum pornesti in viata asta,fa un liceu aici si lucreaza cu tine. Incearca sa ai mai multa incredere in tine,sa nu asculti parerile de rau sau mai simplu,sa le iei ca pe niste sfaturi constructive. Ar fi pacat sa te avanti cu capul inainte si sa crezi tot ce vezi si auzi, legat de cursuri in afara tarii. Cine iti ofera tie garantia ca acolo vei studia, vei avea unde sta si alte cele? Aberatii. Gandeste-te bine, insa intai de toate, discuta cu familia ta si spune-le ce te deranjeaza.
Te salut!