| andrei08009897 a întrebat:

aş dori sa ştiu daca ma pot transfera de la profesionala la liceu? Eu trec in clasa a 11a si as dori sa ma transfer la liceu pe alt profil.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu stiu, oricum daca ar fi posibil ar trebui sa dai niste examene. Cel mai bine este sa intrebi la secretariat.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Elevii din clasele a X-a si a XI-a din invatamantul profesional de 3 ani se pot transfera in clasa a X-a din invatamantul liceal numai daca:
* indeplinesc conditia de medie adica, in cazul tau, media anuala a clasei a X-a profesionala este cel putin egala cu a ultimului promovat de la clasa la care doresti transferul
*promoveaza examenele de diferenta