| TheDarkQeen13 a întrebat:

as vrea sa imi fac un tatuaj dar nu stiu ce sa imi aleg( ce fel de tatuaj) si unde anume? va rog...

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa te gandesti ca acel tatuaj iti ramane permanent, asta insemnand si cand o sa ai copii de 5 ani si cand o sa fii o bunicuta de 60 ani, deci trebuie sa fii foarte sigura ca chiar il vrei. Apoi, sfatul meu este sa ti-l faci intr-un loc usor de acoperit, de exemplu pe spate, sus pe umar ca sa poti purta totusi tricouri etc. Cu cat il poti ascunde mai bine cand vrei, cu atat e mai ok pentru tine. Modelul ar trebui sa fie ceva ce te reprezinta, dar sa alegi ceva micut si discret. In niciun caz, sa nu iti tatuezi numele unei persoane (iubit) sau alte chestii care ar putea sa nu mai fie de actualitate cu timpul. Cel mai bine ar fi sa te interesezi de un salon in orasul tau sau in apropiere si sa mergi acolo sa vezi modelele pe care le au in catalog, sigur vei gasi ceva care sa iti placa. Ca o ultima sugestie, iti recomand sa iti faci intai un tatuaj temporar cu henna cu modelul dorit si in locul in care te-ai gandit si sa vezi cum ti se pare. Rezista cam 1-2 luni si o sa ai timp sa iti dai seama daca chiar iti doresti unul permanent sau a fost doar un capriciu de moment.

| Àηđяεëa a răspuns:

Sunt frumoase tatuajele ..lasa-mi id-ul tau intr-un mesaj ..am cateva poze dragute

| Ge0rgeL a răspuns:

Buna!
Ce zici de:Acele fundite pe picior la spate.Sunt dragute.big grin
Pa-pa!

| aannoonniimm098 a răspuns:

Depinde... ce fel de persoana, si de stil.

| DatesIonutCatalin a răspuns:

Parerea mea ar, fi sa nu te tatuezi, pare prea golan, dar daca neaparat vrei ti-as spune ca ti-l faci pe ceafa, ar arata super.Dar repet nu face lucruri pe care in viitor le vei regreta!