| dedecevrei a întrebat:

Buna TPU happy!
As vrea sa ma mut din clasa deoarece diriginta mea vrea clasa perfecta si nu ma lasa sa stau cu cine vreau EU so pentru ca ma enerveaza divele clasei, colega mea de banca si unii colegi care se "cearta" fiindca cica ma iubesc.
Pe o parte vreau sa ma mut dar pe o parte nu deoarece am 2 prietene acolo pe care pur si simplu le ador (sunt surori si diriga nu ma lasa sa stau cu ele), si m-am obisnuit cu profesorii adica sunt amuzanti si ii stiu de mult timp. In al 2-la rand sunt L2 la franceza si la clasa unde vreau sa ma mut ei sunt L1 si mi-e frica sa nu tin pasul cu ei.
Cunosc niste copii din clasa aia, doar ca nu stiu cum o sa ma integrez laughing Stiu 2 fete de acolo si ma mai bag in seama cu unele fete (clasa lor e langa a noastra).De asemenea stiu si un baiat care a venit prima data la noi in clasa dar era la cealalta clasa ( baiatul ala cred ca ma place,adica daca sunt si la un km departare de el ma observa si mereu sta prin preajma mea,cand sunt langa el se uita la mine atent si zambeste etc).De integrat nu o sa fie asa de greu ca sunt o fire extrem de sociabila. Diriga mea e de treaba asa,dar nu ma lasa sa stau cu cine vreau,vrea sa fiu perfecta etc.
Eu sunt genul "tupeista", si diriga sta langa scoala si mereu sa urmareste sa vada daca stau cu surorile care sunt niste fete simple, dar diriginta nu vrea sa inteleaga ca le cunosc din clasa a 3-a nu de anul asta. Avem note "Mici" LA mate cica (am un 7 si un 10) si a zis "ar trebui sa stai si tu La pregatire". A pus sefi de echipa pe aia cu note mai mici decat ale mele, inclusiv pe diva clasei care e cunostinta de-a dirigintei. Sigur diriginta a vorbit cu profii sa-i puna doar note bune ca LA biologie merita in 5 si am inteles ca i-a pus in 10...
Acum, vreau si eu niste sfaturi :
1. Ma pot descurca bine la franceza daca ei sunt L1 si eu L2?
2.Ma pot muta din clasa in semestrul 2?
3. O sa simt lipsa profesorilor?
4.Cei repetenti se pot muta din clasa?(nu am ramas repetenta, doar intreb).
5. Daca as ramane in clasa, pot face o scrisoare anonima legata de divele astea si de diriginta?
6. (Intrebatea asta e prosteasca, dar): Ce le pot face acelor 2 baieti care ma freaca la cap ca vai ma iubesc si cand i-am refuzat unul a plecat plangand?laughing))
7.Cum sa-i tin piept acelei dive? Eu ii comentez,dar faza e ca o data i-am comentat si mi-a pus mana la gura, inclusiv la nas si nu mai puteam respira. Ei nu-i pasa, doar nu patea nimic.
Funda!

1 răspuns:
| dedecevrei explică:

Scuzati greselile, sunt pe tableta si am tastatura in engleza
Si* un* un*