| millar a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va cer sfatul sa va dati cu parerea
Eu vreau sa slabesc in cam 2 saptamani 7 kg credeti ca e posibil
Daca mananc la
micul dejun (8:00)un ou doua fierte
La pranz (12:00) o salata ( rosi castraveti...)
Si seara (16:00)un iaurt mic degresat
Si daca beau 2-3 l de apa pe zi credeti ca voi slabi?
Sport cam o jumatate de ora pe zi, mers pe bicicleta, exercitii
Nu ma prea impac cu sportul

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă faci mult sport, mai mult ca sigur. Mai Adaugă și niște fructe dimineața, ai cam putine calorii la ce ai enumerat tu.

| FanulMeu a răspuns:

Nu vei reusi 7 kg e deja mult peste limita poti ajunge la 5kg in 2 saptamani dar si asta e deja Foarte greu.
Sa nu vorbim ca meniul pe care l-ai pus tu nu are nici macar 400 de calori deci nici 25% din minimul necesar intr-o zi.
Corpul se adapteaza daca tu ii dai prea putina mancare el va consuma foarte putine calori ceea ce duce la ghici ce? stoparea scaderi in greutate. In schimb iti sugerez meniul acesta (iti scriu meniul pe o zi ca dureaza prea mult sa iti scriu pentru 2 saptamani)
Dimineata pana in ora 10 : doua oua fierte tari / prajite fara ulei.
Ora 11 - o bananta si un mar sau 2 banane/mere.
Ora 12, o salata cu rosi varza castraveti branza,
Ora 13, o banana/mar
ora 15. Daca ai timp o gustare un iaurt.
Ora 18. piept de pui + o salata (fara branza).
Sport iti sugerez 15-25 minute de cardio + alergare usoara timp de 30-45 minute pe zi. Nu vei slabi foarte mult dar e mult mai bine decat sa te infometezi.
Daca vrei un meniu complet lasa-mi mesaj privat.