| Yukiiiiiii a întrebat:

As vrea sa va cer un sfat.Inainte aveam multi prieteni, ma înțelegeam cu multe persoane iar acum mai vorbesc si ies cu cea mai bună prietenă. Ea este singura mea prietena. Daca iesim si cu altcineva eu pur si simplu fac si ma uit ori stau pe telefon..sunt foarte timidă și închisă în mine..Nu pot să socializez mi-e frica, ca acele persoane ma vor crede penibila..ca ii deranjez si chestii de genul.

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Iti e frica ca ce? Doar nu te mananca. Oamenii mereu vor avea ceva de zis despre tine indiferent ca faci sau nu ceva. De exemplu acum e posibil sa te creada "inchisa" si usor de prostit pentru ca nu prea zici nimic, deci nu ai o parere. Incearca sa te schimbi, nu e greu.