| micheilla a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri de dragoste, de iubire. Le vreau pentru prietenul meu! Sau si poezi da mai scurte, versuri etc.Multumesc

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

"Printre hainele uitate demult pe canapea
Eu te aştept pe tine
[...]
Ajungi la mine.Mă strângi în braţe
Fiorii mă cuprind uşor.
Tu mă săruţi şi îmi zâmbeşti
Căci tare ţi-a fost dor. "

"Un sentiment cald, de nepreţuit
Este atunci cănd iubeşti şi eşti iubit.
Orice om are nevoie de fericire
De fiece dată găsind-o în iubire "

" Ma uit.te vad. tu imi zambesti.
Ma-ntrebi: Ma placi?
Eu:NU!
Tu iar: Ma placi?
Eu: NU!
Tu iar insisti: MA placi?
Eu: NU! Eu te iubesc! "

" Nu e vorba despre ce simt pentru tine, ci e vorba despre ceea ce nu am mai simţit vreodată pentru oricine altcineva. happy "

Dacă TU ai fi fericit alături de altcineva în afară de mine, jur că ţi-aş urî fericirea. happy

"Oricand si oriunde, dragul meu eu voi striga in gura mare : TE IUBESC!
Pentru ca vreau ca toata lumea sa stie ca nu joci la doua maini, ca ne intelegem foarte bine si ca nimeni si nimic NU ne vor desparti vreodata. "

Am descoperit secretul vieţii. În doar 2 cuvinte : Te iubesc!

Îţi zâmbesc, te privesc continuu, te ţin de mână. Mai e nevoie de vreo dovadă?

Dacă un băiat renunţă la un meci de fotbal, la un film sau la un joc video, doar ca să fie cu tine, fii sigură că te iubeşte!

Esti enervant... De dragut! Si de aceea, te iubesc si mai mult! love struck

Cam atat stiu.

Funda?:*

4 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai. Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!
starTotul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!
[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"
Multe barfe. multe tarfe. asa-i viata cand te`apuk greata. daca vrei iti dau eu un subiect de barfa. viata`i cea mai scumpa tarfa.
Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. thinking"
Orice drum parcurs, e mai frumos in doi
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine
Un om care conduce masina in siguranta in timp ce saruta o persoana, inseamna ca nu acorda sarutului destula atentie.
De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi
Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine!
? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck
•[love struck] Sa nu ma intrebi de ce lumea din jur nu mai e.straight face in mintea mea acum traiejti doar TU. [love struck]•
Accepta-ma Fara Nici un regret. Promit Ca O sa Fiu Singurul` Tau Defect. [love struck]
♥[?]oricat vor unii, Nu Ne Despartim, Oricat spun altii, noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine, Soarta Ne Va Impaca. [?]
♥Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, ea e frumoasa pentru ca o iubesti!
♥[?]Diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata. tati nu te cearta!
♥Chiar daca iti gresesc.chiar daca sunt momente cand iti lipsesc.sa nu uiti.sunt langa tine si te iubesc love struck
Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti, pentru tine ea traieste!"\\\
Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
[?]Credeai ca in viata te inseala doar privirea?"
♥Iti place chipul ei, iti place al ei ten.Iti place ca n-are figuri si ca e naturala.Iti place ca e dulce, iti place ca e realalove struck ~
Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!smug
fundita, plss :X:X:X

| AjutaPeTPU a răspuns:

Cine te face sa plangi nu te merita si cine te merita nu te face sa plangi.

| missdeny a răspuns:

Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

" Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

" As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca… te iubesc, printesa mea… "
Uita-te pe cer… daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc…
De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde…
S-ar putea sa adorm numai din dorinta de a-ti vedea chipul chiar si in vis…
Din apa marilor,
As vrea sa impletesc,
Cuvantul dulce 'TE IUBESC'
Si tie sa ti-l daruiesc!

sau

In ochii tai vad marea,
In suflet e tradarea.
Stelele-mi zambesc,
Si-mi spun ca te iubesc.

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa