| PustoaicacuochiiCaprui a întrebat:

As vrea si eu statusuri de amintiry de trecut.

Dau fundita.

v-am pupath :X:X:X

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Tu vrei sa uiti tot, trecand peste...Dar inca te gandesti la vechea ta poveste:-x

Si dintr-o data parca ceva n-a mai mers... Ceva in mintea ta pe mine m-a sterssad

Toate veneau, toate treceau, dar nimic nu ramaneasad Nici macar EL, care puteam sa jur ca ma iubeastraight face

Lasa tot aici chiar daca a durut. Uita acum de mine, o sa ma descurc.

Mai tii minte cand visam si desenam "i love you" pe trotuar? day dreaming

Nu-mi aminti cum eram amandoi. Nu vreau sa mai plang iar pentru noi.

Inca te uiti la poze de mult facute si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute...

A ramas amintirea, doi copii ce se iubeau. Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta... Dansand, razand in ploaie. N-aveau sa stie ca o relatie poate declansa razboaiesad

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Si in gand raman doar cateva amintiri...Dar cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri!oh go on

De ce trebuie ca sa plang tocmai acum? De ce aceste texte dor cand spun ce spun?

Inca iti amintesti de aceea fata. Care era preferata ta odata!love struck

Mult timp a trecut, nimic nu s-a schimbat... La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubestelove struck sigh

Ai oftat adanc, singur pe afara. Dar azi m-ai strans in brate pentru ultima oara!

Cat sa suport imi e prea greu. Sa ma cert cu tine mereu. E randul tau sa plangi si tu. Din vina ta asa-i vrut tustraight face

N-ai facut un pas atunci cand puteai sa faci. Cand ma puteai lua in brate sa ma-mpaci!

M-ai incarcat de promisiuni care s-au dus. Odata cu tine iar totul a apus. Pozele le-am ars, amintirile le-am facut scrum. Plec mai departe, nu o sa ma mai intorc din drumstraight face

Peste cativa ani imi vei aparea in cale:-X. Si-ai sa-mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale!straight face

Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Amintirea ei inca te doare. Si stiu ca mori de nerabdare. Sa o vezi...dar nu mai apare. Caci ceea ce i-ai facut, doaresad

Si nu mai are rost, trebuie sa uit tot ce-a fost!

Sper sa-ti fie de ajutor :*

1 răspuns:
| AlysaAly a răspuns:

Nu stiu despre e,dar uite : N-au ramas decat amintiri,tu te-ai schimbat.M-ai facut sa plang prea des,am renuntat.

A fost odata, si poate o sa mai fie.

N-au ramas decat poze pe care le-am pierdut. Odata cu gandul ca o data te-am avut...

Poate pentru tine n`a contat prea mult clipele frumoase ce le-am petrecut.

Ne-am cunoscut din intamplare. Si prietene am ajuns, prietene de zi cu zi. Poate chiar pentru totdeauna! big hug

Asta-i pentru noi.Pentru noptile pierdute, pentru sticlele golite in cateva minute.

Poate intr-o alta viata ne vom aminti. Poate intr-o alta viata...vom mai fi iar copii. happy

Dansez cu pozele vechi sa imi amintesc de mine.Parca nu mai cunosc pe nimeni vad doar fete straine. straight face

Dansez cu pozele vechi, incepe sa mi se faca dor.De cum eram cand eram copil atunci credeam ca pot sa zbor.

Dar hai sa uitam de regrete, sa mai numaram si amintiri de vis.nu doar defecte.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.

Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu mai e deloc asa.

Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti de noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti.

Prea repede trec zilele bune, pe bune. Daca nu suntem prea mici pentru asa mare lume.;|

Do you remember, do you remember all of the times we had?

Si sunt momente ca astea...Cand numai vreau decat sa pot sa te am inca o data

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.

Se-adună chestii care te marchează, şi până la urmă îi tragi după tine pe toţi care îţi întind o mână. straight face

Stii si tu, au trecut momentele.Doar eu si cu tine...Ia spune, iti mai aduci aminte?

Si iti aduci aminte cand iti spuneam. cuvintele alea pe care le rosteam?! Iti aduci aminte cand stateam. Pe banca aia, noi doi eram.

Eram doar un copil ce nu intelegea. Si tremuram cum n`am tremurat in viata mea. Am pus un pas in spate si inca unul.Strangand din dinti, inclestand pumnul.

Oare cati o sa sufere
sa cada din picioare?
sa faca remiza
cand joc eu un meci mare…
viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…
sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare

Copilaria este cea mai pretioasa floare din gradina vietii, insa dupa ce se ofileste va ramane doar in amintiri.

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indiferent constient ca fiecare hop...e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

starTotul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • cu astea nu ne cuceresti! •"

O zii buna