| UneRencontre a întrebat:

Buna, TPU!
Astazi am semnat un contract ca sa lucrezi intr-o pizzerie 20 de ore pe saptamana, sambata si duminica de dimineata si apoi pe seara. Tot astazi, dupa ce am semnat contractul, m-au sunat de la o fabrica daca vreau sa ma angajez la ei doar ca e contract determinat dar nu se stie pana cand, cica pana se termina lucrarea. Orarul e de la 7.00 la 15.00 si sambata si duminica liber. Nu stiu ce sa fac! Intr-un fel la pizza as putea sa lucrezi pana in septembrie toata saptamana si din septembrie doar in weekend fiindca incep la faculta. La fabrica ar fi doar pana incep la facultate (sau mai putin daca se gata contractul inainte) dar dupa aceea pot sa imi caut altundeva pe weekend. Voi ce ziceti? Sa ma risc la fabrica pentru salariu si weekend liber sau sa merg la pizza ca sa fie sigur locul de munca? Mersi de ajutor

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La pizza ca mai iese si un bacsis

| sierra1 a răspuns:

"Sa ma risc la fabrica"

eu cred că mai mult riști la pizza. Unde mai pui că n-ai cum evolua la o pizzerie. Dar decizia e a ta, DOAR a ta

| UneRencontre explică:

M-am angajat la amandoi laughing) acum sa vad cat rezist, sper macar o luna