| LolaCy a întrebat:

azi am avut bacul la romana si din neatentie am scris ultima noapte de dragoste in loc de jocul ielelor.eu am crezut ca romanul trebuie sa il scriem(mai multi elevi am scris romanul acesta). si eu l-am scris chiar corect totcrying am avut 6 pagini.credeti ca o sa imi scada toate cele 3 puncte de la sub 3? sau oare o sa imi dea totusi ceva punctulete pentru ca am scris totusi ceva? ati mai patit vreunul asa ceva pana acum? help pls crying funda

8 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Păi, au pățit o mulțime, din păcate, eu am ales Iona tongue
Oricum, enunțul era formulat aiurea, special să ne încurce, ce să facem?
Cred că nu îți ia în considerare subiectul III...
Asta este, iar la Camil Petrescu nu era Jocul Ielelor, ci „Suflete Tari" era piesa de teatru.
Baftă în continuare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu. nu mai pot. crying am invatat toate operele degeaba. sunt foarte multi, cel putin din scoala mea, care au scris asta. sper sa puncteze ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact de asta am fost si eu derutata: au scris text dramatic, nu opera ce aparine genului dramatic. TEXT DRAMATIC -> sugereaza continutul textului si drama traita de personaj (in relatie cu cerinta bacului). DRAMA intelectualului, DRAMA luptei pe front, DRAMA iubirii, DRAMA intelectualului lucid etc.
iar singurul gen dramatic scris de camil petrescu este "jocul ielelor" care nu mai este in programa de 2 ani. nu inteleg de ce l-au mai dat, au ras de noi. sunt evaluata pentru ce stiu sau la deruta?

| YsP a răspuns:

Foarte multi am facut greseala asta...si din pacate nu o sa ne puncteze deloc...

| YsP a răspuns:

Mai mult ca sigur nu o sa puncteze nimic...din cate am aflat eu si cu cati profesori am vorbit...

| YsP a răspuns:

Oficial ministeru a decis ca cei care au scris orice altceva in afara de genul dramatic NU vor fi punctati...deci e clar.

| Ingerash_5889 a răspuns:

Era enuntu foarte clar. text dramatic nu gen dramatic. Textul dramatic poate fi orice asa ca daca intr'adevar vroiau o opera care sa apartina genului dramatic trebuiau sa formuleze corect. Si eu ma numar printre "fericitii" care au ales Ultima noapte. ar fi cazu sa ne puncteze nu cred va iesi nimic frumos din toata treaba astastraight face

| dianaradu a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, iar la mine in liceu sunt foarte multi care au scris ultima noapte. Din cate stiu putem sa primim maxim 1 pct...