| LoveLebadaa a întrebat:

Azi am primit cea mai proasta veste crying. Eu sunt pe a 7-a acum, dar in viitor as vrea sa fiu educatoare sau invatatoare. Am aflat ca s-a desfiintat profilul pentru ele.Pe unele site-uri scrie ca nu mai e cel de invatator si ca ramane cel de educator-puericultor( ce e ala? thinking >:" ), iar pe alte site-uri zice ca nu mai e deloc la liceul pedagogic. Ma lamuriti si pe mine va rog? Cum sta treaba? Am vazut ca scria de un liceu din nu stiu ce oras iar eu vreau sa merg la unul din Campulung muscel pentru ca in orasul meu nu exista. Daca nu mai e acel profil la liceul pedagogic, la ce liceu este? Sau nu vor mai exista invatatoare? straight face HELP ME!

1 răspuns:
| Liviucu a răspuns:

Stai linistita... Nu are cum sa se desfiinteze profilul asta, si cel putin daca Doamne fereste tampesc astia si desfiinteaza liceele pedagogice - cele de profil, vei avea o optiune la facultate unde acolo chiar nu cred ca se va desfiinta cea de Stiinte ale Educatiei. De profesori este nevoie, la fel si de invatatori, educatori, pentru ca toti plecam in afara si se cam simte lipsa deja in randul cadrelor didactice.

Eu iti urez mult mult succes si sa stii ca sunt foarte incantat de alegerea ta. Fii increzatoare in fortele proprii! happy