| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU.
Azi o prietena a vrut sa se sinucida. Doar eu stiu despre asta si despre ce a facut.
Eram foarte speriata.
Am vorbit cu ea si s-a calmat. Acum e bine.

Dintre toti prietenii pe care ii are a ales sa vorbeasca cu mine. Daca nu as fi reusit sa o ajut? Daca ar fi murit?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

A vrut să vorbească doar cu tine deoarece ştia faptul că eşti singura persoană care o poate calma. Iar dacă murea, nu era problema ta. Orice se poate rezolva şi nu este necesar gândul de sinucidere. Doar fiinţele laşe pot fi aşa!

Răspuns utilizator avertizat
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, iubita.
Prietena ta are nevoie de ajutor, si daca l-a cautat la tine, inseamna ca esti om bun.
Insa tu nu poti sa-i rezolvi ei problemele.
Poti sa o ajuti asa : o duci la psiholog.
Nu psihiatru, ci psiholog.

Si mergi cu ea.

Te-am tzucat. Imi pare bine sa vad oameni cu suflet pe aici.

| flore45 a răspuns:

Draga mea daca r fi murit nu ar fi trebuit sa te simti vinovata cu nimic... Dumnezeu de sus stie ce a fost in mintea bietei fete si inca ceva: incearca sa fii aproape de ea indiferent de ce se intampla mai ales in aceasta perioada.Mult succes in continuare si sper ca stai bine cu nervii si rabdarea deoarece vei mai avea situatii de genul...sad