| Bubble13 a întrebat:

cam cat timp de pregatire intensiva ar fi necesara sa fac pentru a lua examenul Cambridge CAE la engleza si daca se poate si bursa mentionand ca ma descurc sa vorbesc si stiu si ceva gramatica? dau FUNDA

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

Țin să te anunț că e un examen al naibii de dificil și de enervant.
Eu am renunțat la idee, când am văzut că jumate clasa nu au promovat, adică, niciunul din câți au dat nu au promovat examenele.
În plus, sunt bni dați aiurea.
Eu mă folosesc de certificatul de competențe lingvistice, are aceeași valoare ca și Cambridge-ul dacă e vorba de o facultate-job în România.
Am vorbit și cu o profesoară de enleză și a spus că acest Cambridge se face util mai mult în străinătate.
Baftă! happy