| LittleQween a întrebat:

Ce as putea sau ce ar trebui sa postez pe un blog pentru a il face mai interesant si pentru a aduna mai multi vizitatori?

3 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Ideal e sa-ti gasesti nisa. degeaba sunt populare blog-urile de machiaj, daca pe tine nu te pasioneaza si nu te pricepi. Cel mai bine te gandesti ce vrei sa scrii si in domeniul tau scrii cum te pricepi mai bine. Design-ul e importanet, dar nu e cel mai important. Sunt atatea blog-uri complicate care cred ca daca pun poze si gif-uri o sa arate fain. Alege ceva simplu, mai ales daca esti la inceput. Poti sa-ti promovezi blog-ul urmarind alte blog-uri similare si lasand comentarii si postand pe social media. Vezi pe Facebook ca sunt ataea grupuri pentru bloggeri sau poate este in orasul tau o intalnire de bloggeri.

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Poti organiza concursuri, poti socializa cu alti bloggeri lasandu-le comentarii sau pe platforme si retele sociale, trebuie sa ai si articole interesante pe blogul tau, daca scrii gresit sau articole plictisitoare nu o sa se intoarca vizitatorii. Poti incerca si guest blogging-ul, fie le permiti altora sa scrie articole pe blogul tau, fie scrii tu pe alte bloguri si acei bloggeri te mentioneaza si pun un link catre blogul tau. Daca te intereseaza metoda asta poti publica de exemplu pe http://www.reteauamea.ro/despre/ un anunt gratis ca sa gasesti colaboratori.

Răspuns utilizator avertizat