| keytleen a întrebat:

Ce jocuri de cuvinte stiti, care se pot juca la telefon? fazan? Iubitul meu este plecat si as vrea sa ne mai jucam, eu cum sunt mai copiloroasa m-am gandit la fazan hmm idei? Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| PinkIceCream5 a răspuns:

Ce încape intr-o valiza ( tu spui alfabetul in gând iar el cand vrea spune stop si cu litera la care te-ai oprit începe sa spună un lucru care încape intr-o valiza, apoi spui tu si care găsește mai multe lucruri cu aceea litera, acela câștiga) pa.

2 răspunsuri:
| Futhakari a răspuns:

Incearca sa ghicesti la ce culoare, persoane, nr, locuri se gandeste etc.Sau puteti juca tari orase, animale, capitale si la urma care a gasit mai multe castiga ca un punctaj. De exemplu cu A tara America, capitala Washington DC, animal antilopa etc.

| Cata_Catalina_1990_m5sq a răspuns:

Spanzuratoarea,tomapan(t=tari,o=orase,m=munti,a=ape,p=lante,a=animale,n=nume) sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?