| B3happy a întrebat:

TPU! Ce materii se fac, si ce materii se dau la bac daca fac profilul stiinte ale naturi? Dar la stiinte sociale? Nu stiu daca depinde de liceu dar eu va zic pentru orice eventualitate, pentru ca nu le am cu chestiile astea, e vorba de liceul B.P. Hasdeu din Buzau. Dau FUNDA.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Faci in general aceleasi materii, doar ca difera numarul de ore. Romana, mate, bio, chimie, muzica, sport, franceza, engleza, logica, info. Pana la bac se mai schimba lucrurile de zeci de ori. Anul asta la stiinte sociale s-a dat bacul la romana, istorie si de ales intre stiinte socio-umane si geografie, iar la stiintele naturii bacul s-a dat la romana, mate si de ales intre bio, chimie, fizica, info. Bafta!