| RockOut4ever a întrebat:

Ce sfinti protectori am daca ma numesc Roxana Beatrice? Din cate stiu eu nu am nici unul de la nume.
PS : dau funda

Răspuns Câştigător
| Joannaa a răspuns:

Buna,din pacate nu ai niciun nume sfant dar daca esti credincioasa ingerii pazitori sunt langa tinewinking

1 răspuns:
| mmiizzaas a răspuns:

Uite aici ce am gasit eu : Sfanta Beatrice, martirizata la Roma in jurul anului 300 si care este pomenita de biserica apuseana in fiecare an pe data de 29 iulie. La noi in tara se regaseste incepand cu secolul al XIX-lea si este folosit si astazi in diverse variante de pronuntari sau de scrieri - Beatris sau Beatrice.