| MelisaObrien a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa fac..Eu m-am născut la Brașov.Parintii mei au divorțat când aveam 6 ani. Tatal meu e taximetrist iar mama funcționar public.Fratele meu intra acum la facultate iar eu intru in clasa a 8a.Din clasa intai sunt la aceeași școală.Eu, fratele meu si mama stam la bunica din partea mamei. Bunica din partea tatălui încă vrea ca ei să se împace desi părinții mei nu vor.Mama are un iubit....de 68 de ani...din Pitesti.Mama are 44 de ani..Mama vrea ca eu si cu ea sa ne mutam in Pitești cu el iar fratele meu sa se duca la tatăl meu deoarece el poate renova casa cam urata a lui tata pt ca muncește si are 18 ani..Mama vrea să mă ducă departe de tata,bunicile,fratele meu,unchii mei, prietenii mei cu care urma să merg si la liceul la care vreau să merg(Voiam la liceul Meșotă)...Omul acela nu pot spune că imi displace, nu este enervant dar are 68 de ani...Mama a găsit câteva opțiuni de licee.ea ar vrea sa plecam chiar în timpul clasei a 8 a si nu mi se pare corect..as vrea macar sa termin clasa a 8 a în Brașov dacă tot plec departe de aproape toți dragi(in afara de mama)..As rămâne la tata dar mi-ar fi prea dor de mama si la tata as manca doar prăjeli, m-as îngrășa si nu as dormi mai deloc din cauza câinilor.Sa ma mut de la Brașov în Pitești...Ce să fac?(va rog fara sfaturi ca:numai tu știi ce sa faci si așa.Am nevoie de o parere clară)

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Daca tie iti place mai mult in Brasov, crede-ma ca nu prea o sa iti pese de ce mananci.

| ambicio a răspuns:

Nu strica sa faci o schimbare in viata ta, poate o sa fie mult mai bine la Pitesti.