| Katherine20 a întrebat:

Cine a citit Morometii si a vazut filmul? Filmul respecta bine cartea? Dau funda love struck

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Respecta cartea si nu prea. Inca de la inceput se observa diferenta. Cartea debuteaza cu intoarcerea de la camp a familie Moromete, iar filmul cu scena in care Ilie si sotia discuta pe prispa. Mai sunt si alte modificari, tipice filmelor dupa carti, insa per total, pot spune ca filmul respecta cartea.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, cam tot la fel este însă sunt unele lucruri puțin diferite față de carte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Povestea cam tot aia e. In carte e mai detaliat.

| R0R0 a răspuns:

In general, la film exista anumite cadre modificate, dupa placul regizorului.

| keepcalm99 a răspuns:

Uita-te cu incredere!