| IngridElena6 a întrebat:

Cred ca am o problema...
Îmi place de un baiat mai mare decat mine cu 2 ani. Problema este urmatoarea: Am vorbit doar o singura data in viata mea cu el. Nu stiu daca el ma place. dar cateodata sa uita la mine, eu ma uit la el din greseala (cateodata) si intorc repede capul si plec. Îmi este foarte rusine sa vorbesc cu el. Ma tem ca îmi va zice ceva sau m-ar ignora. Ma rog... Incerc sa uit de el... dar dupa se uita in ochii mei si îmi place si mai mult de el.
P.S.: Când se uita la mine ma rusinez.
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Am fost si eu intr-o situatie similara. Imi placea de un baiat dar vorbeam putin de tot cu el. Si el la fel, se uita dupa mine, eu dupa el...dar la noi a fost diferit pentru ca ne salutam si vorbeam mult pe internet. Incearca sa vorbesti si tu cu el. Incearca pe internet apoi in viata reala. Nu fi timida, vorbeste cu el si doar din prietenie. Daca totul merge bine si va intelegeti bine, spune-i ca il placi. Poate ca si el te place! Nu ai nimic de pierdut. Daca nu impartaseste aceleasi sentimente, asta e, tu macar ai incercat, ai fost sincera cu el, asta e tot ce conteaza. Stiu ca va fi greu, si eu am fost respinsa, dar viata merge inainte...el nu e singurul baiat de pe lume! Bafta!