| dreamerrrrrrr a întrebat:

Cum intelegeti expresiile:
,, Arma alba"
,, Sporturi albe"
,, Olimpiada alba"
,, Bilet alb"

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Doar la faza cu sporturi albe cred că ştiu. Din câte cunosc, tenisul ERA un sport alb, pentru. că jucătorii trebuiau să poarte doar echipament alb, până a venit Andree Agassi cu echipamentul lui în carouri.

| Addina a răspuns:

Sunt sigură că este o temă pentru școală. Nu îți spun deloc cu răutate, dar trebuie să îți rezolvi temele singur dau să le ceri ajutorul celor din jurul tău sau din cărți, pentru că aici sunt interzise efectuarea temelor.

| Panda_Sanda_1993 a răspuns:

Arma alba -obiect cu care poti omori pe cieva, sporturi albe - sporturi de iarna, olimpiada alba -olimpiada de iarna, bilet alb -?