| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Buna Tpu.Cum pot face sa am am un abdomen plat in scurt timp? Sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Inceputul este mai greu, mai ales pentru cei care nu sunt obisnuiti cu sportul.Trebuie sa ai putina vointa si sa stabilesti un obiectiv.Pentru inceput este bine sa-ti alegi o sala cat mai aproape de casa sau, daca esti o persoana presata de timp, poti face antrenamentele in propriul living. Nu este important unde faci antrenament, ci cum il faci. Iata cateva reguli de baza pe care trebuie sa le stii pentru inceput:
-antrenamentele trebuie sa se desfasoare de trei ori pe saptamana;
-trebuie invatata executia corecta a fiecarui exercitiu in parte;
-este necesara o incalzire a organismului la inceputul fiecarui antrenament.
Acestea fiind stabilite poti incepe antrenamentele:
Exercitiul 1 - Pozitia initiala: Culcat pe spate cu mainile la ceafa: ridica simultan trunchiul si picioarele (3 serii x 15 repetari);
Exercitiul 2 – Pozitia initiala: Culcat pe spate cu bratele si picioarele intinse: ridica simultan bratul si piciorul opus (3 serii x 15 repetari);
Exercitiul 3 - Pozitia initiala: Culcat pe spate: ridica picioarele de la sol si forfeca (3 serii x 15 repetari);
Nu te lasa pacalita de faptul ca suna destul de simplu si, la fel de important, nu incepe sa" trisezi " de la a patra repetare. Acestea sunt exercitii de baza pentru musculatura abdominala si reprezinta primii pasi catre miscari mai dificile. Executa-le corect si fara graba, de cel putin trei ori pe saptamana si in scurt timp se va vedea.
Sper sa-ti fie folositor.Bafta! :*

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! intisa pe spate, cu mainile sub sejuta picioarele la 45 de grade, si-ti scrii numele cu litere mari de tipar foarte incet fara sa lasi jos picioarele. daca vei reusii o singura data, esti tare. este cel mai bun exercitiu pentru abdomen. pa"!

| margoo a răspuns:

Ca sa ai un abdomen plat in scurt tim trebuie sa te abtii de la dulce?