| Lorenushh a întrebat:

Bună >TPU!; d< Am nevoie de statusuri de FERICIRE! Mă puteţi ajutaa? Fundăăă :***

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

- Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Fericirea e facuta din iluzii, speranta, incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

4 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.

Fericirea exista ...atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.

| alexs99 a răspuns:

Desi am cautat'o - fericirea nu m-a cautat.
Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari! Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
Fericirea exista ...atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.
Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

| ioana21S a răspuns:

Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
-Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată, nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
-Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber.
-Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.
-Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata, dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
-Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
-Fericirea mea a fost mereu arma mea de fier, tristetea care lupta pentru rautate,
niciodata nu mi-a invins fericirea!
-Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facută
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Fericirea e facuta din iluzii, speranta, incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

http://pedanny.blogspot.ro/......icire.html

| WoNdErFuL99 a răspuns:

Desi am cautat'o - fericirea nu m-a cautat

Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari!

Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.

Fericirea exista ...atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.
• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata...