| DoarUnCopil a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar un laptop bun, La ce ar trebui sa ma uit ca sa imi dau seama care este cel care imi trebuie? Ce au laptopurile bune? Imi imaginez ca multe dintre ele arata splendid si majoritatea sunt de tot rahatul. As vrea sa stiu cum sa imi aleg un laptop bun. Multumesc. Dau fundita:X

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Depinde cat esti dispusa sa dai, iti recomand un assus sau un Acer mai noi, restul inbunataririlor le gasesti in el

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Depinde mai mult decat de firma...

In primul rand, iti recomand emag.ro. Poate nu-s cele mai mici preturi de pe net, dar in mod cert nu-s cele mai mari, gasesti toti ce-ti trebuie usor si poti returna produsul in doua saptamani.

Acuma, primul indicator este intotdeauna pretul. Pretul trebuie corelat cu data cand vrei sa-ti iei alt computer. Eu de exemplu imi iau la fiecare doi-trei ani un laptop cu cele mai mari performante disponibil la 2.000-2.500 ron.

Daca vrei sa-l schimbi mai rar, opteaza pentru un HP. Trebuie sa retii ca pentru orice laptop ai nevoie de un cooler extern(gasesti tot pe eMAG).

Asa, acum in ce priveste performantele... uita-te sa aiba procesor cu frecventa cat mai mare, uita-te sa aiba placa video DEDICATA si restul chestiilor conteaza mai putin pentru ca-s piese ieftine(50 ron o placa de 1gb ram). Ti-as putea da mai multe detalii dar nu are sens... uita-te si la parerile celor care au cumparat produsul (apar in partea de jos a paginii eMAG)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit(a) chiar daca arata bine si functioneaza bine, oricum ai gaerantie la el 2 ani asa ca sa nu iti inchipui ca dupa 2 saptamani il arunci daca se strica.

| michael5813 a răspuns:

Hmm... ce sa zic!? fica mea a vrut acum ceva timp laptop si nah i-am cumparat unul care era la pomo! am avut emotii fiind vorba de un msi dar crede-ma ca le-am avut degeaba! laptop msi : 1299 ron parca cu garantie 2 ani si functioneaza impecabil poti lucra orice pe el! pret mare nu inseamna neaparat calitate mai mare ci de multe ori platesti marca produsului care pana la urma ca mai toate in ziua de azi au in componenta piese chinezesti!

| John1973 a răspuns:

Poti gasi aici un laptop bun http://bit.ly/1C6jpnp