| SyMy24 a întrebat:

Dau funda si voturi celor care ma ajuta si pe mine.happy Ma aflu intr-o mare dilema. Vreau sa-mi cumpar o crema/ un gel care sa imi rezolve problemele tenului si anume: pete de la acnee, puncte negre, culoare a tenului neuniforma si cateva cosuri pe frunte. Oscilez intre Vichy Normaderm si Bioderma Sebium... Care este cea mai buna alegere pe care o pot face? Daca aveti alte idei care sa fie bune va rog sa mi le spuneti.

P.S.: Am tenul mixt.

2 răspunsuri:
| PureCherry a răspuns:

Pana acum ceva timp am folosit o solutie anti-acnee preparata in farmacie (reteta mi-a dat-o un dermatolog). Mirosea urat si avea un gust nasol rau, asa ca nu era cea mai placere cand o puneam pe fata. Am folosit-o zi de zi, timp de vreo 3 ani, insa m-am saturat de ea, deoarece cosurile imi reapareau imediat ce n-o mai foloseam cateva zile. Apoi am incercat Zineryt, mi-a placut mult. L-am folosit si pe el timp de vreo 2 ani. Am renuntat si la el, si folosesc Bioderma Sebium AKN acum. N-o folosesc de mult timp, insa am observat ca intr-adevar mi-a diminuat serios punctele negre. Mai am ceva probleme cu cosurile alea mari si dureroase, dar sper sa mi le vindece si pe astea, cu timpul.

O seara frumoasabig grin!

| S3S3an a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sati ei Vichy Normaderm.