| diadia_1344 a întrebat:

Dau funda! Va rog sa ma ajutati si pe mine.Sunt in clasa a saptea, am treisprezece ani si as vrea sa citesc niste carti foarte bune pentru varsta mea.Am citit ceva de gen,, Robinson Crusoe",,, Ciresarii",,, 20000 de leghe sub mari",,, Singur po lume",,, Zburatorul" etc., etc. Va rog imi puteti da niste titluri bune?

Răspuns Câştigător
| Larisa a răspuns:

Ma bucura faptul ca mai sunt si copii interesati de citit,incearca mircea eliade(maitrey),incearca invitatie la vals, cei trei muschetari(alexandre dumas)otilia, romanul ion de liviu rebreanu(ti le recomand cu caldura

2 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Calatoriile lui guliver de Jonathan Swift
Capitan la 15 ani de Jules Verne
Copii capitanului Grant de Jules Verne
Frankestein de Mary Shelley
Odiseea de Homer
Iliada de Homer
O calatorie spre centrul pamantului de Jules Verne
Heidi de Johanna Spyri
Maytrei de Mircea Eliade

Eu le-am citit cand eram cam de varsta ta. sper sa iti placa tongue

| CartideCitit a răspuns:

Alege carti citind recenzii, sa vezi ce ti se potriveste. Poti incepe de aici: http://www.cartidecitit.ro