| anonim_4396 a întrebat:

[ Dau funditaaa]. Inca odata am nevoie de sfaturile voastre. Sunt atat de nedumerita straight face.
Sa incep. V-am povestit in intrebarea precedenta de baiatul pe care-l plac dar el este cu alta fata. Acum cateva zile, acest baiat m-a sunat si mi-a spus ca i-a fost dor sa vorbeasca cu mine, ca s-a despartit de prietena lui etc. La un moment dat m-a intrebat : " Iza, tu ai prieten?" Eu i-am spus ca nu. Si atunci el a zis" Si... nu vrei sa stai cu mine? " La inceput am crezut ca e o gluma si i-am spus ca inceteze pentru ca nu am chef de glume. A insistat si a spus ca nu e gluma si el chiar vrea sa fim impreuna. Nu i-am dat un raspuns si i-am spus sa ma lase sa ma gandesc.
Mi-a propus sa ne vedem sambata sa discutam FACE TO FACE si sa luam impreuna o decizie. Nu stiu ce sa-i raspund. In zilele astea, dar si inainte sa aiba prietena, el se comporta ff frumos cu mine, vorbeam despre orice, ne intelegeam super bine. Aceste lucruri le facem si acum happy. Nu vreau sa creada ca sunt o fetita proasta si ca din 2-3 vorbe dulci i-am cazut la picioare. Nu vreau sa fiu roata lui de rezerva. Noi am mai fost impreuna vreo 6-7 luni. Cand ne-am despartit am suferit enorm de mult si mi-am revenit foarte greu. Nu mai vreau si nu cred ca mai sunt instare sa mai trec inca odata prin asa ceva.
Il iubesc, vreau sa fiu cu el dar nu mai vreau sa plang si sa sufar. Vreau sa iau decizia cea mai inteleapta si va rog sa ma ajutati si sa nu fac vreo greseala!

Va multumesc inca odata pentru tot sprijinul acordat!:*:* Mereu ati fost alaturi de mine si va multumesc din suflet pentru asta!:* Mersi mult:*

4 răspunsuri:
| Qweell a răspuns:

Accepta!
Daca iti place asa mult nu zi nu dar mai invita-l,
din cand in cand la un suc, inghetata ceva...
Daca vazi ca o fata se da la el imbratiseaza-l cu dragoste ca sa nu observe
Trece-ti impreuna prin bine si greu... de tot si toate!
Asa nu ai sanse sa il pierzi!

Fii iubita care o viseaza el happy intereseaza-te cat poti de ult despre
el si hobbye-urile lui!

cauta sfaturi in dragoste de la prietene sau internet sau chiat psiholog in caz ca ceva nu merge bine!

SI inca un lucru important FII sincera Dar nu egoista

in +nu parea fitoasa!winking

| MeMyself a răspuns:

Inteleg...pai daca tu inca il placi si el a recunoscut ca inca tine la tine,eu zic sa vb si sa fiti iar impreuna, dar ca sa fi sigura ca nu mai suferi eu zic sa fi cat mai deschisa, sa-i explici ca ii mai acorzi o sansa daca incearca sa nu mai repede greselile anterioare...Nu ai sa fi o "fetita proasta" daca esti sincera cu el.pentru ca daca ii spui nu atunci o sa regreti tu si ai sa suferi ai incredere in tine si fa cum crezi tu ca e binehappy
Bafta!:*

| Danielas_5582 a răspuns:

Daca-l iubesti, fa-o! Dar in niciun caz sa nu-l lasi sa aiba impresia ca esti la picioarele lui si faci exact ce vrei! Incearca sa fii discreta la inceput. Si incearca sa amani sau schimbi data sau ora, pe motiv ca "esti ocupata". Si incearca sa nu uiti de tine. In primul rand trebuie sa tii la tine pentru ca prietenii de orice fel pleaca iar tu ramai si depinde de tine daca ramai in dureri la plecare sau treci peste usor. Bafta si nu uita ca orice faci e decizia corecta! Pentru ca e decizia ta!

| cristinutza2011_9448 a răspuns:

Faci ce crezi ca e mai bine pentru tine