| anonim_4396 a întrebat:

De 8 luni sunt impreuna cu un baiat,care este perfect pentru mine. Pana acum niciodata nu ne-am certat,nu ne-am reprosat ceva,pentru ca nu am avut de ce si ne intelegem putin spus foarte bine. Toate prietenele mele imi zic mereu ca ele se mira cum de nu ne-am certat pana acum,ca intr-o relatie sunt normale certurile si ca suntem facuti unul pentru altul etc. Mereu ni se zice asta cand suntem vazuti impreuna, iar mie a inceput deja sa nu-mi placa. Adica este ciudat... De ce este asa "nemaiintalnitt" in generatia asta (apropo, amandoi avem 16 ani, clasa a 10-a) sa ai o relatie in care sa nu te certi si in care sa nu va faceti gelos unul pe altul? straight face Am tot auzit ca unii zic ca relatiile adevarate sunt alea in care mai exista si certuri, si ca cele in care partenerii nu-si reproseaza nimic sunt pe interes straight face De ce? El este primul meu prieten si ne intelegem perfect. Adica nu avem de ce sa ne certam...
Ce parere aveti?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Biskuit3 a răspuns:

Sti cum am inteles eu toata povestioara asta? ''sunt fericita este bine?''winking

4 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Inteleg de unde vin cei ce spun ca e ciudat ca nu v-ati certathappy.In general dupa prima jumate' de an incep certurile.Dar mi se pare normal ca nu va certati, sunteti inca mici, nu aveti treburi de rezolvat, probleme financiare and so on(motive serioase de cearta).Eu zic sa profiti de liniste si de indragosteala cat mai tinehappy. Dupa liceu au sa inceapa si problemele si eventual si certurile..asa ca bucura-te acum si nu baga in seama ce zice lumeatongue.Hope I helped.happy

| TheAce a răspuns:

Certurile intervin pe masura ce experimentati mai multe lucruri impreuna. O chestie de gust cum s-ar zice. Mie imi pare insa normal ca la varsta voastra sa nu va certati atata timp cat va intelegeti bine si va respectati reciproc. Toata chestia asta cu gelozia e supraestimata. Gelozia e pentru oamenii nesiguri pe ei. Inseamna pur si simplu ca voi sunteti siguri pe voi si mai mult decat atat, aveti incredere unul in altul. Certuri vor exista, asta nu isneamna ca o relatie nu poate fi perfecta. Cata vreme va veti obisnui sa va respectati 100% unul pe celalalt orice disensiune dintre voi va fi usor aplanabila si orice cearta va fi de scurta durata.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreMik a răspuns:

Nu trebuie sa bagi pe toti in seama, nu trebuie sa asculti pe nimeni in afara de inima ta. Ea trebuie ascultata de sute de ori. Daca tu simti ca va potriviti bine si nu este cazul sa va despartiti atunci ramai cu el. Sunt multe relatii care nu a existat nici un repros intre cei doi sau nici o cearta. Deci parerea mea e sa nu asculti tot ce iti spun prieteni. Succes!