| alexandru2534 a întrebat:

De curand m-au enervat niste mame de ale colegilor. In urma cu cateva zile o suna pe mama o altă mamă pentru a discuta ceva.Deodată s-a ajuns la discutia ca fiica sa sta pana noapte târziu sa scrie.Acest lucru nu sta chiar asa deoarece pe retelele de socializare la ora 02:00 apar poze cu descrierea "nu am somn".S-a gandit si mama sa aplice asta cu mine.Sincer chiar nu suport.Intr-o zi am facut 5 Evaluări Nationale la matematica.Sincer nu pot rezista să stau treaz lână tarziu.Mi se intampla sa mai adorm si cand ma trezesc să nu mai stiu ce e cu mine. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Explică-i mamei tale că nivelul de muncă depus acum e peste puterile tale și conveniți să rezolvi mai puține variante. Spune-i că oboseala îți scade din eficiență și, de asemenea, că respectiva colegă nu e chiar ceea ce pare, arătându-i postările ei de pe rețelele de socializare.

| Ara997 a răspuns:

Te mananca anemia si depresia cu noptilepierdute. nu simti acum dar dupa 30 o sa ai enorm de pierdut. lucreaza ziua si noaptea dormi. la 10 sa fi in pat! 8. ore munca, 8 ore plimbare si alte activitati, 8 ore somn! asta e proportia de aur 8, 8, 8 fi desteapta! te-am pupat!