| anonim_4396 a întrebat:

Deci...e o poveste putin mai lunga...
Eu plac un baiat care nu cred ca ma place deloc. Putin mai demult am facut rost de numarul lui. Acum o saptamana mi-am facut curaj si i-am scris ca il plac ( el nu stia cine sunt), iar el m-a intrebat cine sunt dar nu i-am zis. Acum cateva zile ma suna el de mai multe ori si pana la urma i-am raspuns. El m-a intrebat cine sunt si eu i-am zis ca nu-i spun iar el a zis ca ma cunoaste dupa voce (m-am simtit putin ciudat atuncea) iar telefonul s-a inchis. Dupa el m-a mai sunat o data si nu i-am mai raspuns. Astazi la scoala am aflat ca el a zis la cineva din clasa mea ca eu il plac si ca am vb la telefon si ca era vocea mea (eu nu ma asteptam sa-mi cunoasca vocea). Eu nu am recunoscut ca il plac sau ca l-am sunat. Dar dupa vad ca mi-a trimis el mesaj cum ca sa-i sterg numarul. Din faza asta mi-am dat seama ca el nu ma place deloc si ca mai bine renunt. El cand ma vede se uita des la mine dar niciodata nu mi-a vorbit.maine o sa ne intalnim si probabil o sa ma intrebe. Voi ce credeti, ar trebui sa nu recunosc ca eu am fost?
Astept pareri cat mai multe +funda

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sterge-i numarul si aia e.
Nu are rost sa minti, si el iti are numarul tau, e suficient sa te sune de fata cu tine si te-ai facut de ras.
Nu mai complica lucrurile.

| Mihai99182 a răspuns:

Nu e ultimul baiat de pe lume. Spune-i ca ai fost tu, dar nu mai esti interesata de el.