| Maya_8602 a întrebat:

TPU! deci eu nu stiu sa credLa scoala fostul meu prieten imi da motive destule sa cred ca ma placee, toata clasa zice ca ma place, el nu si nu spune ca ma place.(colegii nu au stiut ca am fost impreuna, 2 luni aproape 3)///ce sa FAC? si ce sa CRED? Funda si voturi! Fara raspunsuri jignitoare

2 răspunsuri:
| F13 a răspuns:

"toata clasa zice ca ma place, el nu si nu spune ca ma place" - aici s-ar putea sa fie 2 cazuri.
1- tipul nu te place si toata clasa iti spune ca te place doar ca sa vada cum reactionezi
2 - tipul chiar te place insa ii este teama/rusine sa recunoasca asta in fata ta.
parerea mea: daca si TIE iti mai place de el si ai dori sa reiei relatia,pur si simplu spune-i! o convorbire, doar voi doi, undeva la un suc etc etc. si te rog eu. lasa rusinea deopartehappy astept sa vad ce si cum ai facut happy

| frumusica26 a răspuns:

Pai depinde comportamentul lui. Daca te ignora inseamna ca nu vrea sa dea dovada ca mai tine la tine din relatia trecuta straight face Daca vorbeste cu tine mult si discutati de acestea inseamna ca este dragut si amabil. Dar daca vorbeste cu tine despre relatia ta veche cu el inseamna ca inca te place. Suna-l si intreaba-l daca vreti sa iesiti la o terasa dupa-amiaza. Daca accepta propunerea atunci la terasa il interoghezi cu intrebarile potrivite pentru a afla daca te mai place sau daca nu varianta simpla il intrebi: Ma mai placi spune-mi adevarul. Fundaa?